Wowza Web Tv ve Iptv

Wowza Media Server ile Yayın Akışı , IPTV , Web Tv ve Program Akışı

Bugün yazasım geldi sanırım 🙂 Wowza media server ile iptv nasıl oluyor biraz ondan bahsetmek istiyorum. Şimdi öncelikle bunlar canlı yayınlar olabilir , ya da daha önce kaydedilmiş veriler de olabilir , wowza server ile yapacağımız şey bu yayınları sisteme vermek . Ancak bu konudaki en büyük sıkıntı , yayın planının değişken olması , her daim sizin bilgisayar başında olmamanız vs vs .

Bu konuyla ilgili bir çözümümü wowza media server ile dinamik yayın akışı ,program akışı konusunda şurada bahsetmiştim kötü bir ingilizcemle. Link : http://emrekaratasoglu.com/php-freelance-wowza-schedule-list-vod-live-stream/ Yazı bi inatlaşma üzerineydi wowza server’ın forumunda bu imkansız denilyordu zor deniliyordu yapmıştım her neyse . Bu modülün üzerine extradan

canlı yayınları farklı farklı tv kanallarını ve başka görüntüleri (kayıtlı video , ses ) zamanlayıp dinamik olarak nası verebilirimi iyice geliştirip , tam otomatiğe bağlamış bulunmaktayım . Resimde birden çok streamimin wowza server üzerindeki halini ve kalitesini göstericeğim.

h264 çıkışı ile , çok rahatlıkla kendi iptv nizi hem de hd kalitede yayınlayabilirsiniz. Programı belirlemek için de bir .net script yazdım . Aslında bunları paket haline getirmeliyim diye düşündüm şu an ancak vakit çok geç.. Ayrıca izlenen bir yayını anında kaydedebiliyoruz da , daha sonra kaydedilmiş yayını tekrar programa verebiliriz de , bunlar hep akış senaryomuza göre yapılabilcek işler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *